Kredyt gotówkowy a koronawirus

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych i najczęściej udzielanych kredytów w ostatnich latach. Jednak w czasie pandemii koronawirusa cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Powodem może być to, że boimy się o swoja przyszłość i staramy się nie zadłużać. Nie oznacza to jednak, że liczba składanych wniosków kredytowych spadła do zera. Kredytobiorcy choć w mniejszym stopniu, to w dalszym ciągu sięgają po kredyty jednak na mniejsze kwoty. Rośnie także zainteresowanie zakupami na raty. W obecnej sytuacji wiele instytucji ogranicza swoją działalność, tak też dzieje się z bankami, które działają głównie w trybie zdalnym, dla bezpieczeństwa swoich pracowników i klientów. W związku z tym wdrażają szereg rozwiązań umożliwiające zaciągnięcie kredytu gotówkowego online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak rynek kredytów konsumpcyjnych reaguje na pandemię?

W związku z wprowadzeniem szeregu ograniczeń i obostrzeń związanych z zasady bezpieczeństwa, zmieniła się również działalność m.in. stacjonarnych placówek bankowych. Pojawiły się ograniczenia w liczbie klientów, mogących w jednej chwili przebywać w oddziale, czy też wymóg zachowywania odstępu pomiędzy nimi a pracownikami w bankach. Innym wyzwaniem dla banków było przygotowanie ofert i wprowadzenie procedur w związku z zawieszeniem spłaty rat kredytów gotówkowych, czy też innych kredytów.

Mimo tego pożyczki gotówkowe są w dalszym ciągu udzielane, choć nie cieszą się już tak dużą popularnością. W dobie pandemii w wielu gospodarstwach domowych pogorszyła się sytuacja ekonomiczna, automatycznie obniżyła się również ich zdolność kredytowa. Wielu potencjalnych kredytobiorców zastanawia się, czy kredyt w takich czasach to dobre rozwiązanie. Argumentem przemawiającym za składaniem wniosków kredytowych jest z całą pewnością zmniejszenie oprocentowania kredytu gotówkowego.

Możemy spodziewać się tego, że przed kredytobiorcami jeszcze 2-3 lata rekordowo niskich stóp procentowych, a co za tym idzie, korzystnych ofert kredytowych. Należy mieć jednak na względzie że koronawirus spowodował j podwyżkę prowizji za udzielenie kredytu, choć nie dotyczy to wszystkich banków. Taka sytuacja może doprowadzić do tego, ze jednak liczba kredytów w czasie pandemii będzie stopniowo rosnąć.

Czy banki udzielają kredytów gotówkowych w trakcie pandemii?

Bardzo często zastanawiamy się nad tym czy banki w takiej sytuacji udzielają kredytów gotówkowych. Jak się okazuje tej kwestii nic nie uległo zmianie. Większość banków umożliwia nawet złożenie wniosku online. Pożyczka z banku w czasach koronawirusa może okazać się atrakcyjna z uwagi na obniżone stopy procentowe, na kredytobiorców czekać mogą jednak pewne haczyki, na które warto zwrócić uwagę, nie kierujmy się tylko wysokością stóp procentowych ponieważ jest to mylne.

Większość banków w przypadku ofert promocyjnych będzie wymagać wykupienia ubezpieczenia kredytu. Większość osób nie powinna mieć większych trudności z uzyskaniem kredytu gotówkowego, oferty banków są elastyczne i dostosowane do naszych potrzeb i możliwości. Oczywiście nadal podstawowy wymóg to posiadanie zdolności kredytowej.