Tag - kredyt

Entries feed

Thursday, January 24 2019

Kredyty gotówkowe online i ich zalety

Z każdym rokiem coraz więcej osób codziennie korzysta z Internetu, dlatego też pewnością nie dziwi fakt, że właśnie w sieci poszukują odpowiednich dla siebie usług. Również banki nie pozostają obojętne na ten trend, proponując klientom możliwość korzystania ze swoich produktów, w tym także kredytów gotówkowych właśnie online.

Jak uzyskać kredyt przez Internet Obecnie uzyskanie kredytu jest bardzo proste, często zajmuje jedynie kilka chwil. Oczywiście wszystko zależy od tego, o jaka wysokość kredytu klient się stara jak również od tego, czy chce skorzystać z usług banku, w którym ma konto czy też zdecydować się na zaciągnięcie zobowiązania w innym banku. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż wciąż wiele banków bezproblemowe i szybkie uzyskanie finansowania online umożliwia tylko swoim klientom.

Continue reading...

Tuesday, January 17 2017

Kredyt i pożyczka to dwie różne sprawy.

calculation-390319_640.jpg Z pewnością termin kredytu jak i pożyczki można używać na przemian. Z prawnego punktu widzenia dosłownie nie będą oznaczać tego samego. Z tego względu formalnie mogą się w konsekwencji różnić. Jaka jest istota kredytu? Przede wszystkim dotyczy to zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Z tego względu tak często może występować używanie tych terminów na przemian. Istnieją jednak dość znaczące różnice. Warto się z nimi zapoznać, kliknij i przekonaj się tutaj.

Kredyt można otrzymać w banku. To właśnie ten termin jest w 100% zarezerwowany dla banków. Zgodnie z prawem bankowym z art. 5 można stwierdzać, że udzielany kredyt to tylko i wyłącznie czynność bankowa. Z tego powodu można powiedzieć, że to będzie nieść dość sporą liczbę konsekwencji prawnych jak i również ekonomicznych. Artykuł 69 jasno stwierdza to, że umowa kredytu oznacza zawarcie jej na piśmie. Na pewne elementy, które są zaliczane do umowy kredytu to m.in. kwota kredytu, termin spłaty kredytu jak i również jej zasady. Najbardziej istotne elementy zawierane są przede wszystkim w kredycie konsumenckim. Bardziej rozbudowane pojęcie to oczywiście pożyczka. Podmiot, który udziela tego rodzaju transakcji to oczywiście instytucja jak i również osoba fizyczna. Warunek, który w tym przypadku winien być spełniony dotyczy tego, aby pożyczone pieniądze nie mogły należeć do podmiotu trzeciego. Reguły odnośnie pożyczek można odnaleźć w Kodeksie Cywilnym. Biorąc pod uwagę pożyczkę to tak naprawdę należy tutaj powiedzieć o niezbyt sztywnych regułach. Istotna reguła w porównaniu do kredytu to oczywiście fakt, że pożyczone pieniądze można wydać w obojętnie jaki sposób. Biorąc kwoty pożyczki niskie to tak naprawdę niewymagany jest tutaj żaden podpis. Jeśli chodzi o jakąś większą gotówkę to tak naprawdę korzystne jest zawarcie umowy. W razie jakiś sporów zawsze można znaleźć podstawę do tego, aby tak naprawdę to wszystko móc rozstrzygnąć.

Wiele osób sądzi, że kredyt to termin będący rezerwacją tylko dla banków. Jednak w praktycznym podejściu zobowiązanie udzielone w placówce nie może się nim tak oznaczać. Jak należy to rozumieć? Nie każdy produkt bankowy będą nieść kluczowe cechy kredytu. Za przykład warto się posłużyć kredytem odnawialnym w koncie. Ogólne podsumowanie ze względu na podział na kredyt i pożyczkę należy wyróżniać jako podmiot mogący zdecydować się na kilka punktów. Do nich na pewno należy zaliczać zastosowanie, regulacje prawne, cenę oraz koszty, rodzaj umowy, podmiot mogący udzielić pożyczkę. Udzielenie kredytu przysługuje wyłącznie banku. W odniesieniu pożyczki ta będzie idealnie pasować do osoby fizycznej bądź instytucji. Jeśli chodzi o zastosowanie to tak naprawdę kredyt definiuje to w umowie. Jak w przypadku drugiego rozwiązania? Pożyczka jest tak właściwie przeznaczona do dowolnego celu. Jakie występują regulacje prawne? Na pewno warto powiedzieć o tym, że kredyt bankowy podporządkowany jest pod prawo bankowe. Pożyczka zawiera się w kodeksie cywilnym.