Tag - oprocentowanie

Entries feed

Thursday, May 16 2019

Kredyty gotówkowe dzisiaj i dawniej

Obecnie dostęp do kredytów gotówkowych jest niezwykle łatwy, bez problemu można je uzyskać nawet przy pomocy wiadomości SMS. Jednakże jeszcze kilkanaście lat temu nie wszyscy mogli sobie na nie pozwolić, bowiem warunki dla zainteresowanych taką formą finansowania były dość wygórowane.

Dokumenty i zaświadczenia

Obecnie podczas starania się o przyznanie kredytu gotówkowego klienci zazwyczaj nie muszą przedstawiać zaświadczeń o dochodach, jeżeli kredyt jest w niezbyt dużej wysokości lub starają się o niego w banku który prowadzi im konto. Jest to bardzo znaczący postęp, gdyż kilkanaście lat temu niezbędnym dokumentem było zaświadczenie o zarobkach jak również wiele innych, bez których wniosek nie mógł być rozpatrzony. To powodowało, iż czas złożenia wniosku znacznie się wydłużał. Ponadto samo rozpatrywanie wniosku zajmowało często przynajmniej kilka dni, podczas gdy obecnie wiele banków podejmuje decyzje w ciągu kilkunastu minut od przyjęcia kompletnego wniosku od klienta.

Continue reading...

Thursday, March 10 2016

Korzyści płynące z lokat długoterminowych

Oszczędzanie pieniędzy szczególnie te długotrwałe, zawsze przynosi korzyści. Jest wielu zwolenników oszczędzania na wysoki procent. Takie coś mogą zagwarantować lokaty długoterminowe, które są w ofercie każdego banku. Z ich specyfikacją można się zapoznać na stronach internetowych poszczególnych banków, albo na różnego rodzaju forach tematycznych i stronach www ja polubiłem to. Lokaty długoterminowe występują w kilku postaciach. Generalnie wyróżnia się lokaty długoterminowe z oprocentowaniem zmiennym, jak i lokaty długoterminowe z oprocentowaniem stałym. Każdy może wybrać dla siebie opcję, która go usatysfakcjonuje i przyniesie mu takich zysków, jakich oczekuje po długoletnim oszczędzaniu. Lokatę długoterminową można zaciągnąć na okres maksymalnie 7 lat, chociaż nie jest to zasadą, bo to zależy od charakteryzacji banków i ich ofert.

Lokaty długoterminowe z oprocentowaniem zmiennym

Te lokaty nieustannie wzbudzają zainteresowanie, bo kuszą klientów wysokim oprocentowaniem. Każdy jednak kto się decyduje na taką lokatę, musi pamiętać o tym, że oprocentowanie to może poszybować znacznie w górę, albo też drastycznie spaść w dół. Dlatego taka propozycja lokaty, jest skierowana do osób, które lubią ryzyko i związaną z tym adrenalinę. Oprocentowanie na takiej lokacie, jest zawsze początkowo bardzo wysokie. Z czasem może ono wzrosnąć, tak jak i może spaść. Od tego zależy jaki będzie końcowy efekt oszczędzania na takiej lokacie.

Lokaty długoterminowe z oprocentowaniem stałym

Równie wielką popularnością cieszą się lokaty długoterminowe z oprocentowaniem stałym. Ta oferta jest skierowana do osób, które cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Taka lokata im to gwarantuje, bo już przy podpisaniu umowy i przeniesieniu swoich oszczędności na lokatę, od razu wiemy jakich wyników możemy się spodziewać po zakończeniu okresu trwania lokaty. Oprocentowanie jest na niej cały czas na tym samym poziomie. Nie wzrasta ani nie maleje, więc jest bardzo bezpieczne dla klienta. Mimo, że jest nieco niższe, niż w przypadku początkowego oprocentowania na lokacie z oprocentowaniem zmiennym, to jednak wielu ludzi woli pewność zysku choćby i nie wielkiego, niż ryzyko straty swoich ciężko zarobionych pieniędzy.